03 Mart 2008

ANADOLU KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ BİRİNCİ YILINI DOLDURDU

28 Şubat 2007 de Bursa merkezli olarak kurulan derneğimiz birinci yılını doldurdu. Aradan geçen bir yıllık süreçte 43 üyeye ulaştık,1. Uluslararası Bursa Karikatür Bienaline destek verdik, üyelerimizin eserlerinden oluşan sergiler açtık, web sayfamızın aktif çalışır hale getirdik, aidat toplanmasının düzene girmesini sağladık, genel kurul yapılması ve dernek mekanı için çalışmaların yapılması (pek yakında çözülebilir) gibi çalışmaları yaptık. Çok çabuk geçen bu zamana bir çok etkinliği sığdırdık. önümüzdeki dönemde Türkiye'nin karikatür tarihinde yapılmamış olan çalışmaları yapmak için de hazırlıklarımızı sürdürmekteyiz.

Her ayın son cumartesi gününde yönetim kurulumuz olağan toplantılarını yaptı. Ayrıca 1. yılımızın dolduğu şu günlerde de (1-9 mart 2008 tarihleri arasında) Bursa Tüyap kitap fuarındaki standımızda portre çizimi ve imza günlerini gercekleştireceğiz ve üyelerimizin eserlerinden oluşan sergi açılacak ,3 mart 2008 saat 18:00 da üyelerimizin en beğendikleri eserlerinden oluşan sergimiz Bursa TKM Cemal Nadir Güler salonunda açılacak.

Derneğimizin oluşumunda ve gelişmesinde katkısı olan yönetim kurulu, denetim kurulu vetüm üyelerimize, üye olmadığı halde yüreklendiren karikatürcü dostlarımıza en içten teşekkürlerimi sunarım.
Saygı ve Sevgilerimle

Ahmet Aykanat
Anadolu Karikatürcüler Derneği Başkanı

Kaynak:
Anadolu Karikatürcüler Derneği

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder