23 Nisan 2008

Aybükenur-Ferhat Demirbaş Sergisi

MERHABA
23 NİSAN 2008 GÜNÜ SAAT 12:00 'DA POLATLI BELEDİYESİ KONAK'TA KIZIM BEŞ YAŞINDAKİ AYBÜKENUR İLE BİRLİKTE BİR RESİM SERGİSİ AÇACAĞIZ.
KISMETSE.KIZIMIN 19 ADET SULUBOYA RESMİ BENİM 8 YAĞLIBOYA RESİM BİR DESEN BİR DE KARİKATÜR PORTRE YERALACAK.
SELAMLAR!
KOLAY GELSİN.

FERHAT DEMİRBAŞ
AYBÜKENUR DEMİRBAŞ
04/04/ 2003 YILI’NDA POLATLI’DA RESİMLERLE DOLU BİR EVDE GÖZLERİNİ DÜNYAYA AÇTI.
ÜÇ YAŞINDAN BERİ RESİM YAPIYOR.
ÖNCELERİ KURUBOYA VE KEÇELİ
KALEMLERLE ÇALIŞTI.
BİR YILDIR GENELLİKLE “SPONTAN OLARAK”
DÜŞÜNDÜKLERİNİ VE HAYALİNDE CANLANDIRDIĞI OBJELERİ KAĞIDINA
AKTARIYOR. R
ESİMLERİNİYAPARKEN SULUBOYA KULLANMAKTAN
HOŞLANIYOR.

FERHAT DEMİRBAŞ
17 NİSAN 1961 YILI’NDA POLATLI’DA DOĞDU. İLK ,ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİNİ POLATLI’DA TAMAMLADI. 1985 YILI’NDA “ GAZİ ÜNİVERSİTESİ T.E.F BİTİRDİ. 23 YILDIR (POLATLI A.T.ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’NDE) ELEKTRİK BÖL. ÖĞRETMENLİĞİ YAPIYOR.

BEŞ YAŞINDAN BERİ ÇİZİYOR. YURTİÇİNDE 13 KEZ RESİM, 2 KEZ KARİKATÜR SERGİSİ AÇTI (MALATYA D.G.S.G-SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ, BANDIRMA BELEDİYE GALERİSİ, POLATLI ÖĞRETMEN EVİ, ANKARA A.K.M, ÇANKAYA BLD. KÜLTÜR MERKEZİ)

AÇTIĞI SERGİLERİN BİR KISMI TRT ANAHABER BÜLTENLERİNDE GEÇTİ. KIBRIS’TA YEDEKSUBAYLIĞI SIRASINDA VE 2008 OCAK-ŞUBAT AYLARINDA AVUSTURYA’NIN SALZBURG KENTİNDE SANATSAL İNCELEMELERDE BULUNDU. ORALARDA RESİMLER ÇALŞTI. KIBRIS VE LEFKOŞE’NİN KABARTMA HARİTALARINI ÇALIŞTI. KRALLARIN RESSAMI RAHMİ PEHLİVANLI TAKTİK VE ESERLERİ İLE KENDİSİNE YOLGÖSTERDİ.

TÜRKİYE CUMHURBAŞKANLARI KENAN EVREN, MERHUM TURGUT ÖZAL, SÜLEYMAN DEMİREL, RAUF DENKTAŞ VE BRUNEI SULTANI HASSAN AL BOLKIAH’IN; MUAZZEZ ERSOY VE ZEYNEP’İN ATTILA KURTARAN PAŞA’NIN PORTRELERİNİ KENDİLERİNE HEDİYE ETTİ. İRAN VE ROMANYA CUMHURBAŞKANLARI MAHMUT EL NEJAD’IN VE TRAIAN BASESCU’YA YAĞLIBOYA KARİKATÜR PORTRELERİNİ YOLLADI.

ASYA, AVRUPA, KUZEY AFRİKA, GÜNEY AMERİKA, JAPONYA, RUSYA V.D ÜLKELERDE KARİKATÜR SERGİ-YARIŞMALARINA KATILDI; ESERLERİ ALBÜMLERE GİRDİ. JAPONYA, POLONYA, İTALYA, BELÇİKA VE ADV HÜRRİYET’İN HER YIL YARIŞMALI SERGİLERİNE YAZILI DAVET ÜZERE KATILIYOR. ESERLERİ BREZİLYA,ÇİN, ROMANYA VE BULGARİSTAN’DA MÜZE VE GALERİLERDE SÜREKLİ SERGİLENİYOR.

GIR-GIR, FIRT VE ZIPIR’DA VE KIRIM DERGİSİNDE KARİKATÜRLERİ VE MİZAH ÖYKÜLERİ YAYINLANDI. POLATLI POSTASI’NDA BİR SÜRE VE DUATEPE ZAFER GAZETESİ’NDE BİRBUÇUK YIL “FIRÇALIYORUM” KÖŞESİNDE GÜNLÜK KARİKATÜRLER ÇİZDİ. HALEN KÖŞE YAZARLIĞI YAPIYOR. “ HAMÇÖKELEK” VE “ TOLGA’NIN SERÜVENLERİ”ADLI ONBİR ADET ÇOCUK HİKAYELERİ” YAZDI-RESİMLEDİ. TİYATRO ESERLERİ YAZDI-YÖNETTİ. KENDİ ŞİİRLERİNDEN “GÖZYAŞI USTASI” ADLI BİR ŞİİR KASETİ YAPTI. YAYIN ORGANLARINDA MAKALE VE KISA ÖYKÜLERİ YAYINLANDI. BEŞ YIL POLATLI BLD.TİYATROSUNDA VE ANKARAİL M.E.B. TİYATRO GURUBUNDA OYUNCU OLARAK ÇALIŞTI. İKİ REKLAM FİLMİNDE ROLALDI. TRT’NİN “ABLAM BÖYLE İSTEDİ” VE “BİZİM EVİN HALLERİ” ADLI DİZİLERDE OYNADI. HALEN BAZI ULUSAL-ULUSLARARASI SİTELERDE ESERLERİ YAYINLANIYOR. SANAT FAALİYETLERİNDEN DOLAYI ÜÇÜ ULUSLAR ARASI ÜÇ PLAKET VE ONBEŞ KADAR TAKDİR-TEŞEKKÜR BELGELERİ VERİLDİ.

Siteleri ve eserlerinin yeraldığı bazı siteler:
http://site.mynet.com/delacroixferhat/
http://site.mynet.com/demirbas_ferhat/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder