27 Nisan 2008

Gürbüz Doğan Ekşioğlu Trabzon'daKanuni haftası etkinlikleri kapsamında muhteşem Kanuni sultan Süleyman Vakfı Yetkilileri dünyaca ünlü karikatür sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nu Trabzon’a getirdi.

Vakıf başkanı Prof.Dr. Ali Baki, “ yıllar öncesinden tanıdığım, sanatına ve kendisine çok değer verdiğim, dünyaca ünlü sanatçı arkadaşım Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nu Trabzon sanatseverleriyle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Gürbüz Doğan Ekşioğlu, “ Daha önce bacanağım olan, sanat ve kültür dostu Prof.Dr. Ali Baki arkadaşım benden Kanuni Haftası etkinlikleri kapsamında karikatür sergisi açmamı istedi. Bende seve seve kabul ettim. Karikatür sanatını para kazanmaktan ziyade kültüre hizmet için yapmaktayım. Dolaysıyla böyle bir kültür etkinliğinde de yer aldığımdan dolayı mutluyum. Karikatür ve resim sanatından harmanlanan dijital çıktılardan oluşan 44 eserim 02 Mayıs 2008 tarihine kadar sanatseverler tarafından izlenilebilecektir. Talep olduğu taktirde bu sürenin uzatılması da mümkündür.” dedi..

Kaynak:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder