12 Ağustos 2008

Fütüristler Zirvesi Gençler Karikatür Yarışması - 21 Ekim 2008


Fütüristler Zirvesi 2008 kapsamında gerçekleştirilecek “Fütüristler Zirvesi Gençler Karikatür Yarışması”na başvurular başladı.

21 Kasım 2008’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek ve dünyanın en ünlü fütüristi Jacque Fresco’yu ağırlayacak Fütüristler Zirvesi 2008 genç karikatürcüleri de buluşturacak.

Fütüristler Zirvesi kapsamında Karikatürcüler Derneği tarafından organize edilen “Fütüristler Zirvesi Gençler Karikatür Yarışması”na lise ve üniversite öğrencileri katılabilecek.
‘Geleceğin Tasarımı’ konulu yarışmaya katılacak karikatürlerin, “Gelecekte nasıl yaşayacağız, nasıl öğreneceğiz, hangi işleri yapacağız, nasıl görüneceğiz?” gibi sorulara cevap vermesi gerekiyor.

‘Geleceğin Tasarımı’ konulu karikatür yarışmasına katılacak eserler, Karikatürcüler Derneği Genel Sekreteri Aziz Yavuzdoğan, Karikatürist Yrd. Doç. Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Milliyet Gazetesi çizeri, Karikatürist Yrd. Doç. Ercan Akyol, Karikatürist Muhittin Köroğlu, Şair Yelda Karataş, Animasyon Sanatçısı Yaprak Moralı ve M-Gen Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Ufuk Tarhan’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

Karikatür yarışmasında birinci olan yarışmacı diz üstü bilgisayar, ikinci i-pod, üçüncü yarışmacı da fotoğraf makinesi ile ödüllendirilecek. Ödüllerini, zirvenin ana konuşmacısı Jacque Fresco’nun elinden alacak yarışmacılar, aynı zamanda tüm gün sürecek Fütüristler Zirvesi 2008’i izlemeye de hak kazanacak.

Çizim tekniklerinin serbest bırakıldığı yarışmaya katılmak için karikatürlerin ve istenilen belgelerin en geç 21 Ekim 2008 tarihinde belirtilen yarışma komitesine ait
adresine ulaşmış olması gerekiyor.

Yarışmada dereceye giren ilk on karikatür, 6 Kasım 2008 de
sitesinde, elektronik olarak açıklanacak, 21 Kasım 2008’de gerçekleştirilecek Fütüristler Zirvesi sırasında sergilenecek.

Detaylı bilgi için
adresine başvurabilirsiniz.

Kaynak:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder