11 Kasım 2008

Kamil Masaracı ve Ercan Akyol Eskişehirli Çocuklarla Karikatür Çizdi!Kamil MASARACI ve Ercan AKYOL ESKİŞEHİRLİ
ÇOCUKLARLA KARİKATÜR ÇİZDİ
Eskişehir Kentsel Gelişim Vakfı ve Zeytinoğlu Eğitim, Bilim - Kültür Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 14. Uluslararası Eskişehir Festivali 8 Kasım Cumartesi günü başladı. Bu yılki Festivalde film gösterileri, tiyatro oyunları, konserler, sergiler ve atölye çalışmaları ağırlıklı olmak üzere toplam 33 etkinlik yer almakta.
Etkinliklerden biri de Kâmil Masaracı ile Ercan Akyol yönetimindeki karikatür atölyesi çalışmalarıydı. 8, 9, 10 Kasım tarihlerinde üç gün boyunca yapılan çalışmalarda Eskişehirli genç sanatçı adayları üretken bir karikatür ortamında yaşadılar. Zaman zaman belli konular verilerek zaman zaman çocuklar özgür bırakılarak yapılan çalışmalar son derece keyifli geçti. Cumhuriyet gazetesi çizeri Kamil Masaracı ve Milliyet gazetesi çizeri Ercan Akyol’un engin tecrübeleri her aşamada kendini gösteriyordu. Çocuklar tarafından çizilen karikatürler, günün sonunda çalışılan salonun duvarlarında sergileniyordu. Son gün tüm duvarlar ve salon pencerelerinde boş yer kalmamıştı. Sergi, festivalin son günü olan 16 Kasım’a kadar açık kalacak.
Çocukların sanat yoluyla kendilerini ifade ederek yaratıcılıklarını sergileyebilme amacını güden bu çalışmalar aynı zamanda gençleri usta sanatçılarla buluşturarak Anadolu’daki sanat ortamını zenginleştirmeyi ve renklendirmeyi de sağlamaktadır.

EGITIM KARIKATURLERI MUZESI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder