15 Kasım 2008

Suna Pekuysal ve Ergun Köknar'a Saygı!

“Ustalara Saygı” etkinliklerinin kırk sekizincisi 17 Kasım’da Suna Pekuysal ve Ergun Köknar için Tiyatromuzun iki büyük ustasına saygı!

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinliklerinde dördüncü dönem, 17 Kasım 2008 Pazartesi akşamı tiyatromuzun iki büyük ustası için gerçekleştirilecek gece ile devam ediyor.

Kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasındaki usta isimlerin çalıştıkları alanlara damga vuran çeşitli yönleriyle izleyici ile buluştuğu gecelerin kırk sekizincisi, saat 20.00’da Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) yapılacak…Suna Pekuysal ve Ergun Köknar için düzenlenecek olan “Ustalara Saygı” gecesi, 2000 yılında kaybettiğimiz Köknar ve bu yıl içerisinde aramızdan ayrılan Pekuysal için gerçekleştirilecek ilk etkinlik olma özelliğini taşıyor.

Faruk Şüyün’ün hazırladığı ve yöneteceği gece, iki sanatçının aile albümünden ilk kez gün ışığına çıkacak görüntüler ile başlayacak. Etkinlikte, Pekuysal ve Köknar’ın birlikte oynadıkları filmlerden görüntülerin yer aldığı bir kolaj da sunulacak.

Edebiyatçı ve tiyatrocu dostları Adalet Ağaoğlu, Ani İpekaya, Arif Erkin, Atilla Alpöge, Ayşe Kökçü, Beklan Algan, Deniz Kavukçuoğlu, Erol Keskin, Gülgün Akansu Pabuçcuoğlu, Haldun Dormen, Hasan Özen, Orhan Alkaya, Osman S. Arolat, Şükrü Türen, Tarık Pabuçcuoğlu, Toron Karacaoğlu, Üstün Asutay, Vedat Demirci, Zihni Göktay’ın anıları ve yorumları ile konuşmacı olarak katılacakları gecede sanatçıların oğlu Sait Ali Köknar da bulunacak.

Bilgi için:
Faruk Şüyün
0 533 468 30 63
Melih Cevdet Anday Sahnesi
(Akatlar Kültür Merkezi)
0 212 351 93 84

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder