11 Kasım 2009

Kocaeli'de Burak OKTAY dan Karikatur Kursu!Kocaeli'de Burak OKTAY dan Karikatur Kursu...
Karikatürist Burak OKTAY ve Kocaeli-Gölcük Sanat Galerisi nin işbirliğiyle düzenlenecek olan karikatür kursları için başvurular başladı.
Karikatür ve mizahı özellikle gençlere tanıtmak; yeni çizerleri ortaya çıkarmak amacıyla açılacak kursta birkaç farklı program söz konusu.
Aralık ayında başlayacak derslerin ilki 7 Aralık 2009 Salı günü başlıyor.
Çizerlik temellerinin öğretileceği derslerdeki faaliyetler eğitim boyunca www.komiksanat.com da fotoğraflar ile yer bulacak.
Kurs bitiminde ise katılımcıların eserlerinden oluşan bir sergi Kocaeli de açılacaktır.
Misafir çizerlerin de yer alacağı dersler ile ilgili her türlü yayın, kurs tarafından sağlanacak,

programda yer alacak etkinlikler ise şöyle sıralanacaktır;
Temel çizim çalışmaları Yüz İfadeleri. Karakter yaratma ve portre karikatürü. Temel hareketler. Hareketleri komikleştirme. Espri oluşturma. Konu ve fikir vurgulanması. Arka planlar. Binalar, evler ve doğa çizimleri. Hayvan ve nesne figürleri. Tek karede anlatım.
Öykülü çizim. Bant oluşturmak ve anlatımı. Taramalar. İç mekân perspektifi. Dış mekân perspektifi. Diyalog, konuşma balonları. Yazısız anlatım. Konuya özgü çizgi ve anlatım tarzları. Espri bulma ve geliştirme. Çizgi karakterleriyle çocuk eğitimi

12 hafta boyuna 90 dk lık derslerden oluşan kursta kesinleşen programlar; Pazartesileri 10:00-11:30 / 14:00-15:30 / 16:00-17:30. Taleplerin yoğunluğuna göre, yeni programlarda açılabilecektir. Başvuru için yukarıdaki formun doldurulması ya da bilgilerin aşağıdaki irtibat yollarından ulaştırılması gerekmektedir. Kontenjanlar sınırlıdır.

Ayrıntılı bilgi için Müracat : Gölcük Sanat Galerisi ve Gölcük Fen Bilimleri Dershanesi
Tel : 0212 414 19 89 - 0544 424 28 46

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder