23 Ocak 2010

Ölümünün 11. yılında Karikatürist Abdülmecit Özbek!

10 Ocak 1999 günü aramızdan ayrılan, kısa hayatına bir çok başarıyı sığdıran karikatürist Abdülmecit Özbek ile ilgili köyünün gençleri bir arşiv çalışması yapıyorlar. Bu vicdanı sorumlulukta Abdülmecit Özbek ile ilgili onlarla paylaşabileceğiniz her türlü karikatür, fotoğraf ve anekdota ihtiyaçları var.

Çalışmaları bu siteden takip edebilirsiniz. http://www.kizilotkoyu.com

Abdülmecit Özbek
1972 Samsun-Çarşamba doğumlu olan sanatçı, çizgi yeteneğiyle kısa sürede ustalaşmış, karikatürleri bir çok dergi ve gazetede yayınlanmış, sergi ve albümlere alınmıştır. Katıldığı yarışmalardan aldığı bir çok ödülü bulunmaktadır.

İllüstrasyon ve heykel alanında da eserler bırakan Abdülmecit Özbek, son derece yetenekli ve bir o kadarda ağırbaşlı bir insan olması dolayısıyla dostları arasında çok sevilmiştir.Sanatçı, maddi güçlükler nedeniyle resim eğitimini bırakıp, gemi adamı olmayı yeğlemiştir. Çalıştığı geminin makine dairesinde meydana gelen bir patlamada ağır yaralanmış,İtalya’da 2 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra 10 Ocak 1999 günü aramızdan ayrılmıştır. Ruhu şad olsun. (Engin Selçuk)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder