21 Nisan 2010

Belçika'da Minik Çizerlerden Dostluk ve Hoşgörü Karikatürleri!

MİNİK ÇİZERLERDEN DOSTLUK VE HOŞGÖRÜ KARİKATÜRLERİ

Hocaları Philippe Decloux yönetiminde 2009 Kasım ayı başından beri çalışmalarını sürdüren Binfikir Karikatür Okulu öğrencileri 2009-2010 eğitim yılı boyunca öğrendiklerini somut ürünlere dönüştürerek bir yıl sonu sergisi hazırladılar.

Minik yetenekler hünerlerini “Dostluk ve hoşgörü karikatürleri” adı altında 24-30 Nisan tarihleri arasında Rue Gallait 86, 1030 Schaerbeek adresindeki De Kriekelaar Kültür Merkezi’nde sanatseverlere gösterecekler. Sergi, Karikatür Okulu Hocası Philippe Decloux, Çizer İsmail Doğan ve Mizah Yazarı Erdinç Utku rehberliğinde hazırlandı. Sergide 5-13 yaşları arasındaki 13 minik öğrencinin 27 karikatürü yer alıyor.

24 Nisan Cumartesi günü mütevazı bir resepsiyonla açılacak olan sergi ile ilgili ayrıntılı bilginin 0484 528 902 nolu telefondan veya info@binfikir.be e-mail adresinden alınabileceği bildirildi.


Binfikir Karikatür Okulu

Önemli bir karikatür kültürü olan Türk Toplumu’nun, Çizgi Roman Başkenti Brüksel’de pasif kalması düşünülemezdi elbet. İnsanlara, nesnelere ve çevreye doğru bakmak, gördüklerini çizgiye aktarmak ve hayattan karelik hikayeler çalmak, Binfikir Karikatür Okulu’nda mümkün!
Minik çizerlerimiz, 2009 yılında 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda Anvers Başkonsolosluğu’nun “Duvarlar Boş Kalmasın” projesı kapsamında, Brüksel Spor ve Kültür Şenliği’nde ve Binfikir sanat faaliyetlerinin açılışı nedeniyle üç kez “Küçüklerden Büyüklere Karikatürler Sergisi” ile eserlerini tanıttılar.

Binfikir Belcika'nin Türkçe Gündemi
info@binfikir.be

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder