30 Mayıs 2010

Akhisar Şenliklerinde Karikatür Etkinlikleri!

Mustafa Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi, Sadık Pala, Özhan Mercan

551. Akhisar Çağlak Festivali ve Zeytin Şenlikleri programı içinde bulunan Karikatür Atölye çalışmasına katılanlar 3 gün içinde karikatürist oldular. Atölye çalışanların 32 karikatürü bir hafta boyunca sergilenecek.
İzmir Saat Kulesi Karikatür gurubundan Mustafa Yıldız, Sadık Pala ve Özhan Mercan, Belediye Sanat Galerisinde yaş sınırı olmadan 3 gün katılan 40 kişiye karikatür tekniklerini aktardılar.

Özhan Mercan, Sadık Pala, Mustafa Yıldız

Bir hafta boyunca Açık kalacak olan 551. Çağlak Festivali ve Zeytin Şenlikleri kapsamında “Zeytin ve Kentim” Karikatür Sergisinin açılışını Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi yaptı.

Sergi açılışından

Belediye personeli Öznur Helvacıoğlu ve bazı daire amirlerinin de karikatürlerin de bulunduğu sergide bilgi veren Saat Kulesi Karikatür Gurubundan Mustafa Yıldız, “Akhisar’da beklediğimizden fazla ilgi ile karşılaştık. Şu anda bile çizgileri ve düşünceleri ile ulusal karikatür dergilerine çizecek arkadaşlar var. Özellikle ilköğretim ve liselerdeki öğrencilerin ilgisi bizleri son derece mutlu etti. Akhisarlı karikatür dostlarına her zaman yardımcı olmaya hazırız.” dedi.

Atölye çalışmasına başlarken

Başkan yardımcısı Ömer İşçi, Festivalimiz programı içinde bulunan şehrimizin en önemli ürünü olan Zeytini konu seçerek, “Zeytin ve Kentim” adı altında, Saat Kulesi Karikatür Gurubu elamanları Mustafa Yıldız, Sadık Pala ve Özhan Mercan’ın katkıları ile çok güzel karikatürler ortaya çıktı. Herkese katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sergi açılışından

Ömer İşçi gurup başkanı Mustafa Yıldız’a özel hazırlanmış bir şilt verdi. Sergi açılışındaki kokteylde karikatür Atölyesine katılanlara katılım belgeleri de verildi. (Saat Kulesi)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder