24 Mayıs 2010

"Çevre" Sergisi 5 Haziran'da Start Alıyor!

“ÇEVRE” SERGİSİ 5 HAZİRAN’DA START ALIYOR
Saat Kulesi Karikatürcüler Grubunun hazırladığı, “Çevre” karikatürlerinden oluşan son sergi, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde start alıyor. İzmir’in yeni ilçelerinden Karabağlar Belediyesi ve Saat Kulesinin ortaklaşa düzenleyeceği 5 Haziran mizah günleri etkinliklerinde, “Çöpe- Çevre” sergisinin yanı sıra, birçok ilkede imza atılacak. Bu etkinliğin programı önümüzdeki günlerde açıklanacak.
39 çizerin katıldığı çok sayıdaki “Çevre” karikatürlerinden, 2. bir sergi daha oluşturuldu. Buna da “Küresel Isınıyoruz” ismini taktık.
Saat Kulesi olarak her yıl çıtayı biraz daha yükseltiyoruz. Düzenlediğimiz sergilerin kalıcı olması için albümünü yayınlıyoruz. Çevre sergisi de Karabağlar Belediyesi tarafından albüm haline getiriliyor. Başka bir kuruluşta ayrıca albüm yapmayı üstlendi. 12 Eylül askeri darbenin 30. yıl sergisine karikatürler gelmeye başladı. Bu sergininde albümü yapılacak.
Çevre sergisi İzmir ile sınırlı kalmayacak. Başta İstanbul olmak üzere, sergimiz yıl boyunca ülkemizi dolaşacak. Saat Kulesi Mayıs ayının son haftasını Bandırma ve Akhisar şenliklerinde geçirecek. Haziran ayında Amasya’dan, Düzce- Akcakoca’ya, Uşak- Eşmeden, İzmir- Kemalpaşa’ya kadar daha birçok yerde olmaya devam edecek. Bizleri izlemeye devam ediniz. (Saat Kulesi)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder