11 Mayıs 2010

"Organ Bağışı" Karikatür Yarışması (01 Temmuz 2010)

‘ORGAN BAĞIŞI’ KARİKATÜR YARIŞMASI

YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI:
Türk Nefroloji Derneği ile Karikatür Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen “Organ Bağışı” konulu karikatür yarışmasının amacı karikatür sanatçılarının organ bağışı konusunda dikkatini çekmek, onların çizgileriyle desteğini alarak, bu konuda toplumun duyarlılığın artırıp organ bağışını özendirmek, “Organ Bağışı” bilincinin gelişimini ve yaygınlaşmasını sağlamak.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI:
*Yarışmaya tüm profesyonel ve amatör karikatürcüler, “Organ Bağışı” üzerine çizecekleri karikatürle katılabilirler.
*Karikatürler A4 ya da A3 boyutlarında istenilen teknikle, siyah beyaz, renkli olarak çizilebilir.
*Karikatürcüler, en çok üç orijinal karikatürle ve dijital ortamda hazırlanmış ıslak imzalı 3 karikatürle yarışmaya katılabilirler. Yarışmacılar karikatürlerin arkasına ad-soyadlarını, telefonlarını ve adreslerini yazmalıdırlar.
*Yarışmacılar, karikatürlerini, en geç 01 TEMMUZ 2010 tarihine kadar “Karikatür Vakfı, PK:364 Yenişehir Ankara” adresine göndermelidirler.
*Yarışmanın tek BÜYÜK ÖDÜLÜ 5000 TL ve kuruluşların plaketleridir. Ödül alan karikatür sanatçısı, Eylül 2010 içinde Antalya'da açılacak sergiye davet edilerek sergi açılışında ödülünü alacaktır.
*Seçici Kurul tarafından seçilip, karikatürleri katalogda yer alan karikatürcülere katalog gönderilecektir.
*Karikatürler geri gönderilmeyecek ve basım yayın hakkı Türk Nefroloji Derneği’nin olacaktır.
*Yarışma Sonuçları 20 Temmuz 2010 tarihinde Türk Nefroloji Derneği’nin ve Karikatür Vakfı’nın internet adresinden duyurulacaktır. (Karikatür Vakfı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder