21 Aralık 2010

1. Ulusal Antalya Karikatür Yarışması (10 Mart 2011)

1. ULUSAL ANTALYA KARİKATÜR YARIŞMASI

ANTALYA’DA TURİZM
Asya, Avrupa ve Afrika’nın buluşma noktası olan Akdeniz havzası, günümüz dünya uygarlığını oluşturan kültürlerin beşiğidir.Taşın yontulmasına, toprağın ekilmesine, demirin işlenmesine, yazının bulunmasına, camın üretilmesine, paranın kullanılmasına, ticaretin başlamasına, mabetlerin inşasına, yıldızların keşfine, müziğin tınısına kadar insanoğlunu insan yapan ne varsa hepsine Akdeniz tanıklık etmiştir. Eğer turizmin bir tarihi varsa, o tarihin içinde Akdeniz coğrafyasının apayrı bir yeri vardır. Akdeniz’in incisi Antalya, ülkemiz turizminin başkenti konumundaki bir Akdeniz şehridir. Turizmle yaşayıp, turizmle soluk alan Antalya, ülkemizde turizmin baş elçiliğine soyunmuş, turizmin bacasız sanayi olduğunun ayırdında bir turizm merkezidir. Bizler bu nedenle adı “Ulusal Antalya Karikatür Yarışması” olan bu yarışmanın konusu olarak “Turizm”i seçtik. Ülkemizin karikatür sanatçılarına çağrımız şudur: Antalya Karikatür Yarışması karikatürlerinizi bekliyor. Çizin, “Turizm”i çizin!

KONU
“Turizm”

KOŞULLAR
1. Antalya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği bu yarışma ulusal ölçekte bir karikatür yarışmasıdır.
2. Yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir ancak daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.
3. Her yarışmacı, yarışmaya bir karikatürle katılabilir. Karikatür fotokopi olarak yollanmamalıdır. Bilgisayar ortamından alınmış çıktı olabilir ama mutlaka ıslak imza kullanılmalı, ödül kazanıldığında orijinal karikatür iletilmelidir.
4. Gönderilecek karikatürün boyutu 30x40 santimetreden büyük olmamalıdır.
5. Katılımcılar; eserinin arkasına adını-soyadını, adresini, telefon numarasını, mail adresini yazmalı; kısa bir özgeçmişlerini zarfın içine koymalıdır.
7. Karikatürler, 10 Mart 2011 tarihine kadar aşağıdaki adrese gönderilmiş olmalıdır:

1. ULUSAL ANTALYA Karikatür YARIŞMASI
Antalya Büyükşehir Belediyesi
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı
Sakıp Sabancı Bulvarı, Atatürk Parkı İçi
Tel: 0 242 238 52 70
Fax: 0 242 238 52 03
E-posta: mtoklu@antalya.bel.tr, yekaradeniz@antalya.bel.tr

8. Yarışmanın sonuçları 12 Mart 2011 tarihinde açıklanacaktır.
9. Yarışmanın seçici kurulu: (Alfabetik sırayla) Ercan Akyol, Ferit Avcı, Cihan Demirci, Kamil Masaracı, İbrahim Tapa’dan oluşmaktadır.

10. Yarışmada
Birincilik ödülü:2500TL
İkincilik Ödülü: 2000 TL
Üçüncülük ödülü: 1500TL
Yarışmada ayrıca 2 adet 1000TL’lik mansiyon ödülü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Deniz Som Özel Ödülleri plaket olarak verilecektir.

11. Yarışmaya gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler kültürel amaçlı kullanılabilir veya yayınlanabilirler. Ancak ticari kullanımlarda telif hakkı sanatçıya aittir. Yarışmaya katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.
12. Yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, ödül töreniyle birlikte boyunca Antalya’da sergilenecektir.
13. Antalya Büyükşehir Belediyesi, sergilenen eserlerden bir albüm yayınlaması halinde, eser sahiplerine birer kopya verilecektir.
14. Yarışmanın ödül töreni 19 Mart 2011 tarihinde olacaktır.
15. Yarışmaya gönderilen karikatürlere ait bir sergi düzenlenecektir.

BAŞVURU TARİHLERİ: 10 Aralık 2010 – 10 Mart 2011
SONUÇLARIN AÇIKLANMASI: 12 Mart 2011
ÖDÜL TÖRENİ: 19 Mart 2011

Detaylı bilgi için;
ABB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı
Kültür Şube Müdürlüğü
Tel: 0242 238 52 70
Meltem Toklu
Yavuz Eralp Karadeniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder