19 Mayıs 2011

Burdur Müzesi Karikatür Ödülleri Verildi!

BURDUR MÜZESİ KARİKATÜR ÖDÜLLERİ VERİLDİ
18 Mayıs Müzeler Günü dolayısıyla bu yıl Burdur Müzesi tarafından 26. düzenlenen “Eski- Eser İnsan İlişkileri” konulu karikatür yarışmasında dereceye giren karikatüristlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Vali Süleyman Tapsız 1.lik ödülünü Mahmut Akgün'e verirken

Törenden önce Müze Müdürü H.Ali Ekinci, Müze Arkeologları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, yarışmada dereceye giren Karikatüristler Mehmet Kahraman, Mustafa Yıldız, Halit Kurtulmuş Aytoslu ve Cemalettin Güzeloğlu, Burdur Valisi Süleyman Tapsız’ı makamında ziyaret etti

Ödül töreninde

26 yıldır Burdur’da düzenlenen yarışmanın geleneksel hale getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden karikatüristler, “Tarihi Karikatürler Müzesi” kurulması için öneride bulundular.

Sergi ziyareti

Vali Tapsız, müze fikrine sıcak bakarken, kendisinin de karikatürü çok sevdiğini, bir zamanlar sıkı Gırgır Dergisi okuru olduğunu dile getirdi.

Vali ziyareti

Müze Müdürü H.Ali Ekinci, bu güne kadar yarışmaya gönderilen 2500 karikatürü titizlikle sakladıklarını, kurulacak müzede bunları değerlendirebileceklerini dile getirdi.

Ödül alan çizerler

Ödül töreni ise Müze Müdürlüğünde yapıldı. Ödül törenine başta Vali Süleyman Tapsız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Müze Müdürü H.Ali Ekinci, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zuhal Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu ve daire amirleri katıldı.

Burdur Müzesi

Ödül sahipleri; 1. Mahmut Akgün, 2. Mehmet Kahraman, 3. Cemalettin Güzeloğlu, Mansiyon Hamide Kaygısız, Burdur Belediyesi Özel ödülü Kemal Özyurt, İl Özel idare Ödülü Halit Kurtulmuş Aytoslu, Mimarlar Odası Burdur Temsilciliği Ödülü Kürşat Zaman, Ressam Elçin Çetiner Jüri Özel Ödülünü Mustafa Yıldız, törene katlan yetkililerin elinden aldı. (Karder İzmir)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder