30 Haziran 2012

"Karikatüristler Güngör Kabakçıoğlu İçin Çiziyor" Sergisi İstanbul'da Açıldı!

"Karikatüristler Güngör Kabakçıoğlu İçin Çiziyor" Sergisi İstanbul'da Açıldı!
Obur Mizah tarafından Güngör Kabakçıoğlu’nun 1.ölüm yıldönümü anısına düzenlenen sergi İstanbul’da açılışını gerçekleştirdi. Açılışta Kabakçıoğlu’nun kardeşi Tanju Kabakçıoğlu, kızı Zeynep Minkari, oğlu Ömer Kabakçıoğlu, ailesi, torunları ve sergi katılımcısı karikatüristler yer aldı.

Soldan Sağa:
Emre Yılmaz, Ömer Kabakçıoğlu, Tanju Kabakçıoğlu, Zeynep Minkari, Sadık Minkari, Merve Minkari, Melis Minkari

Açılış konuşmasında söz alan Zeynep Minkari “Başta Obur Mizah olmak üzere sergiye karikatürleriyle katılan tüm karikatüristlere teşekkür ederek, sergide yer alan portrelerin hepsi babamın bir yönünü yansıtıyor” sözleriyle çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Daha sonra söz alan Tanju Kabakçıoğlu “75 senelik beraberliğimizde şifresini çözebilmiş değilim. Anahtarı kendinde saklı bir hazinenin mahsenidir Güngör” sözleriyle konuklardan büyük alkış aldı.

En son Obur Mizah ve karikatüristler adına konuşma yapan Emre Yılmaz “Göngör Hoca, ilk karikatür albümünü aldığım ustamdır. Albümü aldıktan seneler sonra O’nunla yüz yüze tanışma şansım oldu ve daha sonra görüşmelerimiz devam etti. Bu görüşmelerimizde yaptığı nasihatlarla kulağımda birçok küpeleri vardır” sözleriyle sergiye sonsuz destek veren Kabakçıoğlu ve Minkari ailelerine ve sergi katılımcısı karikatüristlere teşekkür etti.

Oturanlar:
Emre Yılmaz, Hüseyin Soylu ve Muharrem Akten
2.Sıra:
Melis Minkari, Merve Minkari, Ömer Kabakçıoğlu, Zeynep Minkari, Emine, Asuman Küçükkantarcı, Ayten Köse, Sonay Yılmaz, Asaf Budak
Arka Sıra:
Coşkun Göle, Atilla Atala, Tanju Kabakçıoğlu, Sadık Minkari ve Cemal Arığ

Tanju Kabakçıoğlu ve Zeynep Minkari

Sergiden

Sergiden

Not:
Obur Mizah olarak sergimizin oluşmasında çok büyük katkı sağlayan Zeynep Minkari şahsında tüm değerli ailesine ve sergimize katılan karikatüristlere bir kez daha teşekkür ederiz.

Emre Yılmaz
oburmizah@gmail.com
http://oburmizah.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder