22 Mart 2016

ÖZEL GÜNDE ÖZEL KARİKATÜRLER


ÖZEL GÜNDE ÖZEL KARİKATÜRLER
Bayraklı Belediyesi 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık gününde Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda, down sendromluları bir araya getirerek onlara unutulmaz bir gün yaşattı. Down sendromluların oluşturduğu ritim grubunun gösterisi salondakileri coşturdu. Halk oyunları, zumba ve bokwa gösterisi ile heyecan doruğa yükseldi. Gençlerin akrobasi gösterileri ise güne renk kattı. Karikatür, El boyama, saç tasarım, resim etkinliklerine katılan gençlerin mutluluğu yüzlerinden okundu
Bayraklı Belediyesi “Farklılık değil farkındalık yaratabilmek” için Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde, bir dizi etkinlik düzenledi. Üzerlerine, “Sizden farkımız yok. +1 adım da siz atın” yazan tişörtler giyen çocuklar, Bayraklı Sevgi Yolu’nda, “Farkındalık” yürüyüşü düzenledi.  Bando eşliğinde yürüyen çocukları esnaf ve vatandaşlar ilgiyle karşıladı.
Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte ise down sendromlular doyasıya eğlendi. Çocukları, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş yalnız bırakmadı.
Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyelerinde eğitmenlik yapan Mustafa Yıldız, özel çocuklarla, özel çalışmalar yaptı. Üç saat boyunca karikatür çizen çocuklar, mizah dergilerini adeta kapıştı. Çizilen karikatürler oluşturulan panoda sergilendi. Etkinliğin sonunda ise Mikrop sahne alarak şarkılarıyla misafirleri coşturdu, down sendromluların keyifli bir gün geçirmesini sağladı. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder