13 Temmuz 2008

Portekiz'de Türk Karikatürist Musa Gümüş'ün Anıt-Karikatürü Açıldı!Portekiz'de Türk Karikatürist Musa Gümüş'ün Anıt-Karikatürü Açıldı!

Konusu “Kuraklık ve Çölleşme”olan 8.PortoCartoon Uluslararası Karikatür Yarışmasında BÜYÜK ÖDÜL-GRAND PRIZE kazanan Türk karikatürist Musa GÜMÜŞ’ün eseri,Portekiz’in Porto Şehrinde “Avenida dos Aliados-Özgürlük Meydanı’na anıt olarak dikildi.

Siza VİERİA’nın dizayn ettiği granitten yapılan anıt-karikatürün açılışına,Dünyaca ünlü çizerler ve Portekizli yetkililer katıldı.

Porto Belediye Başkanı’nın mesajının okunması ile başlayan törende “Karikatürün Başkenti Porto”bildirisini çeşitli ülkelerden 10 karikatürist 10 ayrı dilde okudular.

Açılışa,FECO Başkanı Marlene POHLE,PortoCartoon ve Basın Müzesi Yöneticisi Prof..Luis Humberto MARCOS ile karikatüristler; Fransa’dan George WOLİNSKİ,Kolombiya’dan Harold ORTİZ,Türkiye’den Muhittin KÖROĞLU,İspanya’dan Xaquin MARİN,Kore’den Taeyong KANG, Romanya’dan Radu CLETIU,Portekiz’den Onofre VARELA,Brezilya’dan Dalcio MACHADO,Ronaldo Cunha DİAS,Edu GROSSO ve Porto Şehri yerel yöneticileri katıldılar.

Ayrıntılar için TIKLAYINIZ

Musa Gümüş

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder