23 Kasım 2008

Karikatürcü Galip Tekin'e 'Kiralık Katil Tuttu' Suçlaması!

Galip Tekin'e 'Kiralık katil tuttu' suçlaması

Ünlü karikatürist, eski iş ortağını öldürtmek için kiralık katil tuttuğu iddiasıyla ifade verdi. Ortağına silah çeken kişi tutuklandı..

Şişli'de aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle ayrıldığı eski ortağını öldürtmek için kiralık katil tuttuğu öne sürülen karikatürist Galip Tekin gözaltına alındı. İddiaya göre, Halaskârgazi Caddesi'ndeki bir otelin karşısında iki gün önce, M.B. adlı kişi kendisine silah çeken bir kişi tarafından öldürülmek istendi.

DEVİR ANLAŞMAZLIĞI
Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, silahının ateş almaması sonucu M.B.'yi vuramayan Maksut Adıyaman isimli saldırganı gözaltına aldı. Adıyaman M.B.'yi vurması için bu kişinin eski ortağı olan karikatürist Galip Tekin'in kendisini azmettirdiğini iddia etti. Galip Tekin'in, bir süre önce M.B. ile ortak iş yaptığı ve aralarında başkasına ait 750 bin YTL değerindeki hisse devrinden dolayı anlaşmazlık çıktığı öğrenildi. Şişli Adliyesi'ne sevk edildikten sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılan zanlılardan karikatürist Galip Tekin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Maksut Adıyaman tutuklandı. Ele geçirilen tabanca ise, incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi.

Kaynak:
Sabah

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder