18 Ocak 2010

7-17 Karikatür Yarışması (15 Şubat 2010)

*Karikatür Vakfı tarafından düzenlenen 16. Uluslararası 7-77 Karikatür Festivali 16-19 Nisan 2010 tarihlerinde dört gün süreyle Ankara’da yapılacaktır.
*Festival kapsamında yer alan 7-17 Karikatür Yarışması’nın amacı çocuklar arasındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirmek ve onları barışcıl bir geleceğe hazırlamaktır.
*7-17 Karikatür Yarışması 7-17 yaşları arasındaki tüm çocuklara açıktır.
*Yarışma konusu ‘Yazmak Eylemdir’.Yazmak kişisel bir özgürlük biçemidir. Düşüncenin, duygunun kalem aracılığıyla kağıda yansıtılması, başkasıyla paylaşılmasıdır. Yazmak insanı rahatlatan bir tutku, yararlı bir eylemdir, aynı çizmek gibi. Yarışmanın amacı, mektup yazmanın, tebrik kartı atmanın nerdeyse unutulduğu günümüzde kalemle yazmak eylemine dikkat çekmektir.Karikatürcüler yazmak eyleminin yaşamlarına olan etkilerini ve duygularını anlatan karikatürler çizebilirler.
*Karikatürler A4 ya da A3 boyutlarında her tür kağıda istedikleri teknikle, siyah-beyaz, renkli olarak çizilebilir.
*Karikatürcüler en çok üç karikatürle yarışmaya katılabilirler.Yarışmacılar karikatürlerin arkasına ad-soyadlarını, doğum tarihlerini, okullarını, adreslerini yazmalıdırlar.
*Yarışmacılar karikatürlerini 15 ŞUBAT 2010 tarihinde kadar ‘7-17 KARİKATÜR YARIŞMASI - PK:364 YENİŞEHİR 06443 ANKARA’ posta adresine göndermelidirler.
*Jürinin seçeceği en iyi karikatürü çizen karikatürcüye SCRİKSS KALEM ÖDÜLÜ 1000 TL (Bin Türk Lirası), plaket ve diploma verilecektir. Ayrıca karikatürleri sergilenmeye değer görülen tüm karikatürcülere diploma gönderilecektir.
*Yarışmada ödül alan karikatürcü 16-19 Nisan tarihinde yapılacak 16. Uluslararası 7-77 Karikatür Festivali’ne davet edilerek 7-17 KARİKATÜR YARIŞMASI karikatür sergisi açılışında ödülünü alacaktır.
*Yarışma sonuçları 1 Nisan 2010 tarihinde basın, yayın organları ve internetten duyurulacaktır.
*Jüri tarafından seçilip, karikatürleri katologda yer alan karikatürcülere 16. Uluslararası 7-77 Karikatür Festivali Kataloğu, katılım belgesiyle birlikte gönderilecektir.
*Karikatürler geri gönderilmeyecek ve basım yayın hakkı Karikatür Vakfı’nın olacaktır
*7-17 KARİKATÜR YARIŞMASI karikatür sergisi daha sonra Türkiye içinde ve yurt dışında çeşitli kentlerde açılacaktır. (Karikatür Vakfı)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder