11 Nisan 2009

Saat Kulesi Karikatürcüler Grubu TÜYAP'ta!


KİTAP FUARINDAYIZ
Son yıllarda fırtına gibi esen Saat Kulesi Karikatürcüler Grubu 4. yılına İzmir TÜYAP da giriyor. Gelenekselleşen karikatür sergileri, daha sonra ülkemizin birçok yerini dolaşıyor. Geçen yıl açtıkları “Nasrettin Hoca 800 Yaşında” sergisi 37 İl ve İlçeye ulaştı.
14. İzmir Kitap Fuarında açılacak serginin konusu; “Hepimiz Eflatunuz”. Geçen yıl yitirdiğimiz Eflatun Nuri Erkoç’u anmak ve yaşatmak için başlattığımız ilk adım olacak. Söyleşi ve panellerle sürecek etkinliklerimiz 18- 26 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Standımızda imza günleri, son yarışmalarımızın duyuruları, genç çizerlerin uğrak yeri olacak. Homur ve Şarlo dergilerinin yanı sıra mizah sayfalarımızın olduğu gazetelerde yerini alacak. Saat Kulesi Dergisi son sayısını Eflatun Nuri’ye ayırdı. Fuar süresince binlerce mizah severe dağıtılacak. Portre karikatürler çizilecek. “Kütüphane ve Kitap” sergimiz ise TGV standında olacak. Eflatun Nuri ve Öğrencileri sergisi 30 karikatürden oluşuyor. Sergiye katılan çizerler:

Eflatun Nuri, Cemal İlkbahar, Halil İ. Yıldırım, Lütfü Çakın, Mete Erden, Mustafa Bora, Mustafa Yıldız, Ömer Çam, Sadık Pala , Sezer Dönmez, Tufan Selçuk, Turan İyigün, Yusuf Akıncı , Zafer Güven

SÖYLEŞİ PROĞRAMI:
Tarih: 21 Nisan 2009 Salı
Saat: 17.45- 18.45
Yer: Konferans Salonu 1
Söyleşi: “İzmir’de Dergiler ve Dergicilik Sorunları”
Konuşmacılar: Bedri Karayağmurlar, Savaş Ünlü, Mustafa Yıldız
Düzenleyen: Yurtta Uyanış Dergisi

Tarih: 25 Nisan 2009 Cumartesi
Saat: 18.30- 19.30
Yer: Konferans Salonu 2
Panel: ”Eflatun Nuri ile birlikteyiz”
Konuşmacılar: Yaşar Aksoy, Mustafa Yıldız, Zafer Güven, Hakan Boyav, Sadık Pala, Mümin Durmaz, Savaş Ünlü.
Düzenleyen: Uluslar arası İzmir Araştırma Merkezi.

Saat Kulesi Karikatürcüler Grubu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder